RSS

RSS

RSS, nebo-li Really Simple Syndication, je technologie umožňující informovat jejich odběratele o novinkách na webových stránkách bez nutnosti otevírat webové stránky či se informovat jiným způsobem (emailem, sms). Do programů jako FEAD READER nebo FEED DEMON stačí zadat výše zmiňovaný odkaz a ony Vám ihned zobrazí přehled posledních aktualit z oficiálního webu Petra Vondráčka.

Odkaz na RSS kanál

Čtečka RSS feedu

Zprávy RSS jsou zasílány ve specifivkém formátu a pro jejich čtení je možné používat specializovaný program, neboli RSS čtečku, kterou si zájemci mohou zdarma stáhnout z různých serverů. Jedná se o program, který vyžaduje instalaci. Internetovou adresu RSS kanálu (viz. Odkaz na RSS kanál) si ve čtečce většinou pouze zadáte adresu stránek a program se sám pokusí RSS kanál najít a nabídnout Vám jejich odebírání.

Prohlížeče WWW

Moderní webové prohlížeče umožňují číst RSS, viz. například www.czilla.cz/podpora/firefox/aktualni-zalozky.php (FireFox, ThunderBird). Řada prohlížečů také indikuje přítomnost RSS kanálu přímo v prohlížeči zobrazením loga RSS kanálu v adresním řádku.

KALENDÁŘ AKCÍ

KVĚTEN 2024
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
klikni na událost získej více informací

MŮJ JUKEBOX

časnyní hraje
Back Stop Play Next

MOJE AKTIVITY

Aktivita - Moderace Aktivita - Divadlo Aktivita - Hudba

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Facebook YouTube