Skupina Lokomotiva

Skupina Lokomotiva

Skupina Lokomotiva

Poctivý "Rock'n'Roll", repertoár světových hitů 50. a 60. let i vlastní tvorba ovlivněná nejoblíbenějším hudebním stylem, který trvá dodnes.

To vše je skupina Lokomotiva hrající ve složení

  • Petr Vondráček
  • Vítek Fiala
  • Norbi Kovács
  • Karel Schürrer

Užití: plesy, oslavy, firemní a sportovní akce

Délka repertoáru: 90 min.

Historie kapely Lokomotiva

Psal se rok 1994 a kariéra kapely se začala rozjíždět.

Největší hity 50. let od Elvise, Chucka Berryho nebo Little Richarda zněly na koncertech Lokomotivy a rozvášňovaly davy často nepolíbených fanoušků, ačkoliv populární hudba 90. let se po strmém technologickém a obecně kulturním vývoji nacházela poněkud jinde.

Klíčový byl rok 1996, kdy kluky z Lokomotivy (tehdy O.O.T.M. ? One of the millions) vzal do nejsledovanějšího pořadu tehdejší televize - ?S politiky netančím? - pan Miloslav Šimek. Osm let intenzivní spolupráce a pravidelné vystupování na TV obrazovce před milióny diváků. To znamenalo obrovskou popularitu kapely, která v daném žánru neměla konkurenci. Převzaté hity od Rock and Rollových králů a princů musela logicky nahradit tvorba vlastní, česky zpívaná, která sice vycházela z hudby 50. a 60. let, ale dostala zcela nový kabát a modernější pojetí. Čtyři alba vlastního původního repertoáru byla toho všeho důsledkem:

Strojek hodinový (1999), Rokenrolové harašení (2001), Tancuj trochu víc (2004) a Čtyři z vlaku a Jazz (2007) čítají takřka 80 vlastních písní. Ano, je to tak.

Po 12 letech se skupina Lokomotiva rozhodla se připomenout a jak jinak, než novými písněmi, novým albem. Chtěla by navázat na velkou a pozitivní odezvu publika, které se jí právem dostávalo. Ten čas nastal právě teď, kdy slavíme čtvrt století existence v původní sestavě. Po stovkách vystoupení v klubech, na festivalech, v TV pořadech, v muzikálech i na prestižních společenských událostech jsme se zavřeli do studia a začali nahrávat.

Dva nové singly se jmenují "Bohouš" a "Pojď si hrát", přičemž druhá jmenovaná píseň je rozpustilým duetem s Markétou Poulíčkovou. V pomyslném hrnci se ještě dodělává cca. 8 dalších nových písní, které budou ?akorát? ke konzumaci, k vydání na albu a prezentaci před publikem. To je nakonec pro muzikanta stejně to největší štěstí a zadostiučinění.

Chceme říct, že jsme stále tady, ač s pár šedinami navíc, ale v plné síle.

KALENDÁŘ AKCÍ

ČERVENEC 2024
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
klikni na událost získej více informací

MŮJ JUKEBOX

časnyní hraje
Back Stop Play Next

MOJE AKTIVITY

Aktivita - Moderace Aktivita - Divadlo Aktivita - Hudba

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Facebook YouTube