Divadlo

Divadlo

Divadlo

Hororová parodie - Fantom Morrisvillu

 • Premiéra 14. 05. 2011, Divadlo J. K. Tyla, Plzeň
 • Scénář: František Vlček Bořivoj Zeman Josef Neuberg
 • Hudba: Julius Kalaš Vratislav Šrámek
 • Texty písní: Ivo Fišer Pavel Vašíček
 • Scénář pro DJKT: Pavel Vašíček Tomáš Dvořák
 • Hudební úprava: Vratislav Šrámek

Role: Allan Pinkerton, reportér listu ?Ladies and gentlemen?

Jevištní úprava známého českého filmu. Hororově laděná parodie na romantické kriminální příběhy a brakové sešitové romány, odehrávající se v ponurých šlechtických sídlech plných tajných chodeb, intrik a dávných tajemství.

Muzikál - Adéla ještě nevečeřela

 • Premiéra: 24. 10. 2008, Divadlo Broadway
 • Hudba: Ondřej Brousek
 • Režie a texty: Radek Balaš

Role: Nick Carter

Věhlasný detektiv Nick Carter z New Yorku je pozván komisařem Ledvinou do Prahy, aby zde pomohl vyřešit záhadný zločin - zmizení psa hraběnky Thunové, s nímž si zdejší policie neví rady. Přestože je vyzbrojen geniálním mozkem a nejnovějšími převratnými vynálezy, na místě - zejména v malebných hospůdkách - zjišťuje, že v Čechách všechno chodí trochu jinak než v Americe. Při pátrání objeví stopy vedoucí k zločinnému hraběti von Kratzmar, jenž připravuje ďábelské plány, které je nutno překazit mimo jiné i kvůli líbezné Květušce, k níž detektiv vzplanul láskou. Jestli v parodii na laciné sešitové detektivky scénáristy Jiřího Brdečky a režiséra Oldřicha Lipského zvítězí dobro či zlo není až tak podstatné. Důležitý je fakt, že podle fenomenální komedie z roku 1977, patřící dodnes do zlatého fondu české kinematografie, vznikne originální muzikálový projekt. Režisér a choreograf Radek Balaš k němu přizval hudebního skladatele Ondřeje Brouska a společně tak vytvořili komedii, která ctí jak filmovou předlohu, tak i divadelní prostor.

Muzikál - Limonádový Joe

 • Premiéra: 29. 9. 2007, Divadlo J. K. Tyla, Plzeň
 • Texty písní: Jiří Brdečka a Vratislav Blažek; Pavel Kopta a Jan Rychlík
 • Hudba: Jan Rychlík a Vlastimil Hála
 • Scénář pro DJKT: Pavel Vašíček

Role: Limonádník Joe

Populární příběh ?koňské opery? popisuje cestu Limonádového Joea za spravedlností, láskou a za světem, kde v barech se nalévá pouze nealkoholická Kolaloka. Cestu mu kříží krásná naivní dívka s čistou duší ? Winnifred, temná, záhadná, po citu toužící Tornádo Lou, krutí padouši Doug Badman, Horác ? Hogofogo a mnoho jiných typických postaviček, které známe z westernů zavádějících nás do dob ?Divokého západu?.
Tato dokonalá parodie se za víc než 40 let své existence stala nesmrtelnou, což dokazují zlidovělé hity jako ?Když v baru houstne dým? nebo ?Whisky, to je moje gusto?. V životě našeho souboru slibuje mnoho nového, neboť ke spolupráci jsme vyzvali význačného režiséra loutkového divadla Tomáše Dvořáka, který je domovem v plzeňském divadle Alfa, a mnoho jeho kolegů. Jsme tedy v očekávání půvabné, obrazné, inteligentním humorem hýřící hudební komedie.

Muzikál - Jack Rozparovač

 • Premiéra: 27. 2. 2007, Divadlo Kalich
 • Hudba: Vašo Patejdl
 • Námět a libreto: Ivan Hejna
 • Texty písní: Eduard Krečmar

Role: Robert Anderson

Romantický muzikál z dílny slovenského hitmakera Vaša Patejdla. Do příběhu nejznámějšího masového vraha 19. století byl vložen příběh lásky, oběti i téma odvěkého boje dobra a zla, respektive Boha a Ďábla, který přímo v muzikálu vystupuje. Během prvního uvádění se odehrálo bezmála 200 repríz.

Romantický muzikál z dílny Vaša Patejdla, autora řady hitů legendární skupiny Elán, vypráví o dvou podobách lásky. Tu první, sesterskou, osudově rozdělil Jack Rozparovač, tu druhou, mileneckou, tato nejzáhadnější postava v dějinách kriminalistky spojila.

Výpravná podívaná se spoustou hereckých hvězd slibuje podmanivou atmosféru Londýna 19. století, romantiku i všudypřítomné napětí a nezapomenutelné melodie.

Pod připravovaným původním muzikálem Jack Rozparovač je podepsán prvotřídní tvůrčí tým. Autora hudby, hitmakera Vaša Patejdla, tento projekt zastihuje v jeho nejlepší skladatelské formě, sílu a působivost písní umocňují skvělé texty z pera Eduarda Krečmara spolu s libretem Ivana Hejny ...

Muzikál - Pokrevní bratři

 • Premiéra: 17. listopadu 2004, Palác Blaník
 • Hudba: Willy Russell
 • České texty: Adam Novák
 • Hudební nastudování: Petr Vondráček
 • Režie: Antonín Procházka

Role: Sammy a současně vedl divadelní orchestr

Hlavní postavou je paní Johnstonová, kterou opustil manžel a nechal jí na krku pět dětí. Paní Johnstonová bydlí s dětmi v chudinské čtvrti a má problém se o všechny postarat. Když si konečně najde práci u paní Lyonsové, je opět těhotná. A navíc čeká dvojčata. Paní Lyonsová je velmi bohatá a nemůže mít děti. Nabídne proto paní Johnstonové obchod. Paní Johnstonová se jednoho dítěte vzdá a dá jí ho na vychování. Vzhledem ke své zoufalé finanční situaci paní Johnstonová svolí. Je jí ale slíbeno, že bude moci nadále pracovat u paní Lyonsové a vidět svého syna. Ta si to ovšem rozmyslí, paní Johnstonovou vyhodí z práce a zakáže jí se s dítětem vídat. A tak si paní Lyonsová nechá jednoho syna a pojmenuje ho Edward, paní Johnstonová svého Michael. Po sedmi letech se Edward (Eddie) setká s Michaelem (Mickym) a stanou se "pokrevními bratry" když se říznou do prstu. Když se jejich matky dozví, že si spolu hrají, zakážou jim to. Avšak to nemůže stát v cestě přátelství dvou malých chlapců. Paní Lyonová se obává, že by se Eddie mohl dozvědět pravdu a tak se celá rodina odstěhuje na venkov. Těsně před odjezdem dává paní Johnstonová Eddiemu přívěšek s Mickeyho fotografií jako mimina. Eddie žije na venkově a Mickey ve městě. Po několika letech dostane paní Johnstonová od sociálky nový dům na venkově a odstěhuje i s dětmi. Eddie a Mickey jsou už v pubertě. Mickey se přátelí s Lindou, kterou tajně miluje. Eddiemu se Linda líbí, ale respektuje Mickeyho city. Donutí Mickeyho, aby konečně Lindě řekl o své lásce. Poté odjíždí na univerzitu. Linda s Mickeym otěhotní a vezmou se. Mickey ztratí práci a je zoufalý. Pro Eddieho nejsou peníze a kamarádi problém a tak Mickeyho nechápe. Rozcházejí se ve zlém. Sammy přibere Mickeyho do svého "kšeftu" a to je přepadení banky. I když měl Mickey jenom hlídat, je odsouzen právě on. Ve vězení se hroutí a musí brát antidepresiva. Linda mezitím udržuje přátelský vztah s Eddiem, který se stal poslancem. Mickey po návratu z vězení na Eddieho žárlí a vše spěje k závěrečnímu dramatu, které končí zvoláním paní Johnstonové: "Oba mí synové jsou mrtví".

Muzikál - Starci na chmelu

 • Premiéra: 13. 3. 2004, Palác Blaník

Nejslavnější český muzikál. Tento příběh, který uvidíte a co tak divně začiná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce či nechce rodina. Ten může prožít vaše dítě na chmelu a nejen tam, a když se nad ním zamyslíte, dosahl svého účelu. Timto nápěvem začiná český muzikál, který není třeba nijak moc představovat. Příběh lásky, která vznikla ke zděšení okolí na chmelové brigádě, patří mezi naše nejoblíbenější filmy své doby take díky skvělým písničkám, a dočkal se i divadelního zpracování. V této verzi muzikálu vystoupila celá skupina Lokomotiva jako pánové v černém.

Muzikál - Miluju tě, ale ...

 • Premiéra: 2. dubna 2003, 16. ledna 2004 a 30. 3. 2006, Palác Blaník, následně Komorní Fidlovačka
 • Hudba: Joe DiPietro, Jimmy Roberts
 • Hudební režie a nastudování: Petr Vondráček
 • České texty: Adam Novák
 • Režie: Antonín Procházka
 • Hrají: Roman Vojtek, Marcel Kraus, Lumír Olšovský, Petr Vondráček, Ondřej Brzobohatý, Anna Fliegerová, Petra Suková

MILUJU TĚ? nemá příběhový děj. Jde o rychlý sled scének a hudebních čísel s jedním jediným tématem: vztah muže a ženy. Od prvních žhavých schůzek a příprav na ně, přes budování vztahu, svatbu, manželství, problémy s tchyní a tchánem, problémy s dětmi, únavu ze stereotypu, až po vztahy v pozdním věku. Obrovský úspěch této hudební komedie spočívá především v tom, že každý divák na celém světě už některou ze situací, odehrávajících se na jevišti, osobně zažil, nebo jí byl alespoň svědkem u svých přátel či známých.

Detektivní muzikálová komedie - Vražda za oponou

 • Premiéra: 22.9. 2011, HD Karlín
 • Libreto: Rupert Holmes
 • Původní libreto a koncept: Peter Stone
 • Hudba: John Kander
 • Texty písní: Fred Ebb
 • Další texty písní: John Kander a Rupert Holmes
 • Překlad a české texty písní: Adam Novák

Role: Aaron Fox, skladatel divadla na divadle

Muzikál Vražda za oponou (CURTAINS) je vlastně divadlem na divadle. V něm za záhadných okolností, během děkovačky muzikálu ?Robin Hood Divokého Západu? zemře hlavní ženská představitelka, pohasínající hollywoodská hvězda a v podstatě dost netalentovaná herečka (Jessica Cranshaw). Je na policejním vyšetřovateli, bostonském detektivovi (nadporučík Frank Cioffi), který ?fušuje? do hudebního divadla nejen jako fanoušek, aby vyřešil případ, pomohl zachránit show a dostal ji na Broadway, zamiloval se a přitom všem aby sám nepřišel o život.

KALENDÁŘ AKCÍ

ČERVEN 2024
PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
klikni na událost získej více informací

MŮJ JUKEBOX

časnyní hraje
Back Stop Play Next

MOJE AKTIVITY

Aktivita - Moderace Aktivita - Divadlo Aktivita - Hudba

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Facebook YouTube